Karbon Avcıları

Karbon Avcıları

by doruks

Sürdürülebilirlik Akademisi, çevreye karşı olan sorumluluğunun bilinci ile tüm çalışmalarında ortaya çıkan karbon ayak izini silmektedir.

Sürdürülebilir iş modellerine geçiş sürecinde ana aktörlerden birini oluşturan üniversitelerden öğrenciler; farkındalık yaratma, bu bilinci yaygınlaştırma ve etkinliklerde açığa çıkan karbonu hesaplama kapsamında oluşturulan Karbon Avcıları Takımında yer alarak Karbon Avcıları Projesine destek sağlıyor.

Sürdürülebilirlik Akademisi ayrıca, kurumların da etkinlik ve çalışmaları neticesinde ortaya çıkan karbon ayak izlerini silmelerini ve konu hakkında farkındalığın artırılmasını hedefliyor. Bu proje kapsamında, etkinlikler sonrasında ortaya çıkan karbon salınım miktarına göre Ege Orman Vakfı Sürdürülebilirlik Akademisi Ormanına ağaç dikilerek karbon ayak izi siliniyor.

Karbon Avcıları Projesi ile ilgili detaylı bilgi almak ve/veya Karbon Avcıları Takımı’nın bir parçası olup karbon ayak izinizi silmek için  iletisim [at] surakademi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

karbon avcısı
karbon avcilari

KARBON AVCILARI OLARAK SİZİNLE ETKİNLİKLERDEKİ KARBON SALIMINI AZALTMAYA YÖNELİK ÖNERİLERİMİZİ PAYLAŞIYORUZ!

Basılı materyallerin geri dönüşümlü malzemeden üretilmesi ve en aza indirgenmesi,

Mümkün olduğunca elektronik bilgilendirme yönteminin kullanılması,

Toplu taşımanın tercih edilmesi

Atık yönetiminin gerçekleştirilmesi ve teşvik edilmesi,

Tüm süreçlerde enerji verimliliği ve tasarrufu ile hareket edilmesi,

Yiyeceklerde mevsim ürünlerinin kullanılması.